Mercedes-Benz Actros Gigaspace box semitrailer "AZ Kempen"
Product number:
066532
Listprice:
26,95 €
AZ Kempen vehicles transport fresh goods nationwide and further. One of the appealing semitrailers is now also realized in the 1/160 scale.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:160 |
| Operator | AZ Kempen |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | ivory |
| Packaging dimensions LxWxH | 110 x 38 x 25 mm |
| Weight | 28.1 g |
| Release Date | March/April 2017 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
AZ Kempen vehicles transport fresh goods nationwide and further. One of the appealing semitrailers is now also realized in the 1/160 scale.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:160 |
| Operator | AZ Kempen |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | ivory |
| Packaging dimensions LxWxH | 110 x 38 x 25 mm |
| Weight | 28.1 g |
| Release Date | March/April 2017 |