Mercedes-Benz Actros Gigaspace 6x2 Meusburger semitrailer "Hamprecht"
Product number:
308250
Listprice:
44,95 €
A Herpa model of the forwarder Hamprecht of Künzelsau from Baden-Württemberg was already released by Herpa in the 1980s. The current version is delivered with a light box on the cab.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Hamprecht |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Silver black |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 99.3 g |
| Release Date | January/February 2018 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
A Herpa model of the forwarder Hamprecht of Künzelsau from Baden-Württemberg was already released by Herpa in the 1980s. The current version is delivered with a light box on the cab.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Hamprecht |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Silver black |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 99.3 g |
| Release Date | January/February 2018 |