Mercedes-Benz Actros Giga bulk container semitrailer "Bruhn"
Product number:
307796
Listprice:
39,95 €
The forwarder Bruhn from Lübeck operates more than 3,000 own containers, trailers and container chassis. This bulk container semitrailer is released as elaborately printed variant as well as blank Minikit version for hobbyists.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Bruhn Spedition |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Blue White |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 78.9 g |
| Release Date | September/October 2017 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The forwarder Bruhn from Lübeck operates more than 3,000 own containers, trailers and container chassis. This bulk container semitrailer is released as elaborately printed variant as well as blank Minikit version for hobbyists.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Bruhn Spedition |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Blue White |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 78.9 g |
| Release Date | September/October 2017 |