Mercedes-Benz Actros Eurolohr car transporter vehicle "Frankenbach"
Product number:
304009
Listprice:
36,50 €
Frankbach based in Mainz is mainly active in container and vehicle logistics. Frankenbach, too, has already added the new Mercedes-Benz Actros with Eurolohr superstructure to its fleet.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Frankenbach |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Light blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 67.3 g |
| Release Date | November/December 2014 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Frankbach based in Mainz is mainly active in container and vehicle logistics. Frankenbach, too, has already added the new Mercedes-Benz Actros with Eurolohr superstructure to its fleet.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Frankenbach |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Light blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 67.3 g |
| Release Date | November/December 2014 |