Mercedes-Benz Actros curtain canvas semitrailer "Leimgruber" (CH)
Product number:
066785
Listprice:
27,95 €
The Swiss forwarder Leimgruber is part of the Planzer group. In the 1/160 scale, Herpa realized a curtaincanvas semitrailer.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:160 |
| Operator | Leimgruber |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Ocean blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 110 x 38 x 25 mm |
| Weight | 29 g |
| Release Date | September/October 2018 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The Swiss forwarder Leimgruber is part of the Planzer group. In the 1/160 scale, Herpa realized a curtaincanvas semitrailer.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:160 |
| Operator | Leimgruber |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Ocean blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 110 x 38 x 25 mm |
| Weight | 29 g |
| Release Date | September/October 2018 |