Mercedes-Benz Actros container semitrailer "ONE"
Product number:
066792
Listprice:
27,95 €
The ONE containers, designed in striking colors, are a very common sight on the roads. In the N-scale / 1/160-scale range, Herpa is using a neutral Mercedes-Benz Actros tractor unit with a corresponding container trailer.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:160 |
| Operator | ONE Ocean Network Express |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Packaging dimensions LxWxH | 110 x 38 x 25 mm |
| Weight | 20.1 g |
| Release Date | November/December 2019 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The ONE containers, designed in striking colors, are a very common sight on the roads. In the N-scale / 1/160-scale range, Herpa is using a neutral Mercedes-Benz Actros tractor unit with a corresponding container trailer.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:160 |
| Operator | ONE Ocean Network Express |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Packaging dimensions LxWxH | 110 x 38 x 25 mm |
| Weight | 20.1 g |
| Release Date | November/December 2019 |