Mercedes-Benz Actros Classicspace refrigerated box truck „Wirtz“
Product number:
309295
Listprice:
29,95 €
To transport premium goods like mobile phones and other electronic devices, the Bornheim-based forwarder Wirtz operates this current Mercedes-Benz Actros refrigerated box truck with one box promoting available jobs in the Company.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Wirtz |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | truck (single) |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Red White |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 76 x 36 mm |
| Weight | 54.9 g |
| Release Date | November/December 2018 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
To transport premium goods like mobile phones and other electronic devices, the Bornheim-based forwarder Wirtz operates this current Mercedes-Benz Actros refrigerated box truck with one box promoting available jobs in the Company.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Wirtz |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | truck (single) |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Red White |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 76 x 36 mm |
| Weight | 54.9 g |
| Release Date | November/December 2018 |