Mercedes-Benz Actros Classicspace 2,3 aluminum pot semitrailer "Nicromet" (PL)
Product number:
307246
Listprice:
39,95 €
The all-silver semitrailer of the Polish company Nicromet is operated with a flat Actros cab. The three containers feature different numbers.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Nicromet Polen |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Silver |
| Packaging dimensions LxWxH | 210 x 76 x 36 mm |
| Weight | 62.3 g |
| Release Date | March/April 2018 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The all-silver semitrailer of the Polish company Nicromet is operated with a flat Actros cab. The three containers feature different numbers.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Nicromet Polen |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Silver |
| Packaging dimensions LxWxH | 210 x 76 x 36 mm |
| Weight | 62.3 g |
| Release Date | March/April 2018 |