Mercedes-Benz Actros BigSpace volume semitrailer "Frikus" (A)
Product number:
311182
Listprice:
39,95 €
Herpa produces this Mercedes-Benz Actros volume semitrailer in a unique edition in the new design of the Austrian-based shipping company Frikus.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Frikus |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Orange |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 98.4 g |
| Release Date | January/February 2020 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Herpa produces this Mercedes-Benz Actros volume semitrailer in a unique edition in the new design of the Austrian-based shipping company Frikus.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Frikus |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Orange |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 98.4 g |
| Release Date | January/February 2020 |