Mercedes-Benz Actros Bigspace volume bulk trailer "Willi Betz"
Product number:
301794
Listprice:
29,50 €
The transport giant Willi Betz operates vehicles with 7.82 meter swap bodies in international long-distance traffi c. The current Herpa model is equipped with a Mercedes-Benz Actros Bigspace cab.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Willi Betz |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Blue yellow |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 92.3 g |
| Release Date | January/February 2013 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The transport giant Willi Betz operates vehicles with 7.82 meter swap bodies in international long-distance traffi c. The current Herpa model is equipped with a Mercedes-Benz Actros Bigspace cab.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Willi Betz |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Blue yellow |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 92.3 g |
| Release Date | January/February 2013 |