Mercedes-Benz Actros BigSpace swap body trailer truck "DB-Schenker"
Product number:
312967
Listprice:
39,95 €
With 7.82-meter box bodies, which can be lowered with stanchions, Herpa releases another model in the design of DB Schenker. The swap bodies are marked with authentic numbers and the yellow lift truck labels.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Schenker |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | white |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 99.8 g |
| Release Date | March/April 2021 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
With 7.82-meter box bodies, which can be lowered with stanchions, Herpa releases another model in the design of DB Schenker. The swap bodies are marked with authentic numbers and the yellow lift truck labels.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Schenker |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | white |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 99.8 g |
| Release Date | March/April 2021 |