Mercedes-Benz Actros Bigspace refrigerated box semitrailer "Caffrey" (IRL)
Product number:
302166
Listprice:
29,50 €
Caffrey International is based in Ireland. With current rigid tractors, over 120 trailers are operated internationally in the transport sector. Herpa realized the new Mercedes-Benz Actros with refrigerated trailer.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Caffrey Irland |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 87.8 g |
| Release Date | May/June 2013 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Caffrey International is based in Ireland. With current rigid tractors, over 120 trailers are operated internationally in the transport sector. Herpa realized the new Mercedes-Benz Actros with refrigerated trailer.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Caffrey Irland |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 87.8 g |
| Release Date | May/June 2013 |