Mercedes-Benz Actros Bigspace interchangeable platform trailer "Schenker"
Product number:
301817
Listprice:
27,50 €
Another one-time edition is the DB Schenker Mercedes-Benz with two swap bodies. Rigid tractor is the current Mercedes-Benz Actros with Bigspace cab.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | DB Schenker |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 89.2 g |
| Release Date | January/February 2013 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Another one-time edition is the DB Schenker Mercedes-Benz with two swap bodies. Rigid tractor is the current Mercedes-Benz Actros with Bigspace cab.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | DB Schenker |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 89.2 g |
| Release Date | January/February 2013 |