Mercedes-Benz Actros Bigspace flatbed semitrailer „Barth & Sohn“
Product number:
309332
Listprice:
39,95 €
The fairground entertainer Barth Sohn is located in Bonn however, company headquarters are located in Munich to be able to participate in the Oktoberfest with the Olympia looping. Herpa realized a Mercedes-Benz Actros 6x4 with flatbed trailer from the company fleet.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Barth |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Sand yellow |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 78.3 g |
| Release Date | November/December 2018 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The fairground entertainer Barth Sohn is located in Bonn however, company headquarters are located in Munich to be able to participate in the Oktoberfest with the Olympia looping. Herpa realized a Mercedes-Benz Actros 6x4 with flatbed trailer from the company fleet.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Barth |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Sand yellow |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 78.3 g |
| Release Date | November/December 2018 |