Mercedes-Benz Actros Bigspace Eurocombi "DB Schenker"
Product number:
307864
Listprice:
49,95 €
DB-Schenker operates a new long-truck. The Mercedes-Benz Actros Bigspace truck is loaded with a DB-Schenker swap container and pulls a three-axle box trailer via dolly.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | DB Schenker |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 380 x 76 x 36 mm |
| Weight | 126.6 g |
| Release Date | September/October 2017 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
DB-Schenker operates a new long-truck. The Mercedes-Benz Actros Bigspace truck is loaded with a DB-Schenker swap container and pulls a three-axle box trailer via dolly.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | DB Schenker |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 380 x 76 x 36 mm |
| Weight | 126.6 g |
| Release Date | September/October 2017 |