Mercedes-Benz Actros Bigspace curtain canvas semitrailer "TJ Jung"
Product number:
301329
Listprice:
29,50 €
In Kreuztal, Bergische land, the forwarder TJ Jung is based, which specializes in beverage transports. Next to the striking new Mercedes rigid tractor, the trailer reveals what it’s all about.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | TJ Jung |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Black |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 88.1 g |
| Release Date | September/October 2012 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
In Kreuztal, Bergische land, the forwarder TJ Jung is based, which specializes in beverage transports. Next to the striking new Mercedes rigid tractor, the trailer reveals what it’s all about.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | TJ Jung |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Black |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 88.1 g |
| Release Date | September/October 2012 |