Mercedes-Benz Actros Bigspace chromium plated foodtank semitrailer "Lettl"
Product number:
303460
Listprice:
32,50 €
The forwarder Lettl from Wasserburg/Inn conducts food transports Europe-wide. Currently, the new Mercedes-Benz Actros with Bigspace cab is acquired to be operated internationally.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Spedition Lettl |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 86.9 g |
| Release Date | May/June 2014 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The forwarder Lettl from Wasserburg/Inn conducts food transports Europe-wide. Currently, the new Mercedes-Benz Actros with Bigspace cab is acquired to be operated internationally.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Spedition Lettl |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 86.9 g |
| Release Date | May/June 2014 |