Mercedes-Benz Actros Bigspace bulk volume trailer "Reining" (NL)
Product number:
308007
Listprice:
42,95 €
The transport company Reining with headquarters in Hoogezand in Northern Holland operates over 300 articulated volume trucks from three locations Europe-wide. A Mercedes-Benz Actros with Bigspace cab and volume curtain side trailer is released with the company´s current design.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Reining |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Red |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 92.9 g |
| Release Date | November/December 2017 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The transport company Reining with headquarters in Hoogezand in Northern Holland operates over 300 articulated volume trucks from three locations Europe-wide. A Mercedes-Benz Actros with Bigspace cab and volume curtain side trailer is released with the company´s current design.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Reining |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Red |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 92.9 g |
| Release Date | November/December 2017 |