Mercedes-Benz Actros Bigspace bulk silo trailer "Muskator"
Product number:
159418
Listprice:
29,50 €
New type! With the new Mercedes-Benz Actros Bigspace cab, a new silo trailer featuring the design of the feed producer Muskator is released. The all-red vehicle is premiered with a Bigspace driver’s cab as rigid tractor.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Muskator |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Red |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 78 g |
| Release Date | January/February 2012 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
New type! With the new Mercedes-Benz Actros Bigspace cab, a new silo trailer featuring the design of the feed producer Muskator is released. The all-red vehicle is premiered with a Bigspace driver’s cab as rigid tractor.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Muskator |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Red |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 78 g |
| Release Date | January/February 2012 |