Mercedes-Benz Actros Bigspace box semitrailer "Bagemühl"
Product number:
307055
Listprice:
49,95 €
The forwarder Bagemühl is based in Spaichingen, Baden-Württemberg. The company maintains an appealing fleet for various Transport tasks. Several green-metallic semitrailers can be found on highways all over Germany.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Bagemühl BECO |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Silver |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 87.8 g |
| Release Date | March/April 2017 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The forwarder Bagemühl is based in Spaichingen, Baden-Württemberg. The company maintains an appealing fleet for various Transport tasks. Several green-metallic semitrailers can be found on highways all over Germany.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Bagemühl BECO |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Silver |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 87.8 g |
| Release Date | March/April 2017 |