Mercedes-Benz Actros `18 Streamspace suction bulk semitrailer „Kleinwächter“ (Nordrhein-Westfalen/Hallenberg)
Product number:
315494
Listprice:
46,95 €
Kleinwächter from Hallenberg in North Rhine-Westphalia also uses the FFB vacuum silo semitrailer. Herpa realizes this strikingly structured semitrailer in the company’s design with a Mercedes-Benz Actros StreamSpace tractor in a unique edition.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 95 g |
| Release Date | November/December 2022 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Kleinwächter from Hallenberg in North Rhine-Westphalia also uses the FFB vacuum silo semitrailer. Herpa realizes this strikingly structured semitrailer in the company’s design with a Mercedes-Benz Actros StreamSpace tractor in a unique edition.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 95 g |
| Release Date | November/December 2022 |