Mercedes-Benz Actros `18 Gigaspace dump semitrailer truck „Jack Janssen“ (Niedersachsen/Rhede)
Product number:
314565
Listprice:
42,95 €
The series of Jack Janssen vehicles is continued with this Mercedes-Benz with mirror cameras in the familiar design. The GigaSpace tractor has a round trough semitrailer saddled.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Packaging dimensions LxWxH | 210 x 76 x 36 mm |
| Weight | 50 g |
| Release Date | January/February 2023 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The series of Jack Janssen vehicles is continued with this Mercedes-Benz with mirror cameras in the familiar design. The GigaSpace tractor has a round trough semitrailer saddled.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Packaging dimensions LxWxH | 210 x 76 x 36 mm |
| Weight | 50 g |
| Release Date | January/February 2023 |