Mercedes-Benz Actros `18 Bigspace tractor, rapeseed yellow
Product number:
309189-004
Listprice:
18,95 €
The white, blue and red colors are now followed by the fourth color edition of the Bigspace tractor with mirror cameras. The model will be available in eye-catching rapeseed yellow for the foreseeable future.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | tractor (single) |
| Material | plastic |
| Color | rapeseed yellow |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 76 x 36 mm |
| Weight | 41.9 g |
| Release Date | March/April 2024 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The white, blue and red colors are now followed by the fourth color edition of the Bigspace tractor with mirror cameras. The model will be available in eye-catching rapeseed yellow for the foreseeable future.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | tractor (single) |
| Material | plastic |
| Color | rapeseed yellow |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 76 x 36 mm |
| Weight | 41.9 g |
| Release Date | March/April 2024 |