Mercedes-Benz A-Class with rolling top, imperial red, 1/43 scale
Product number:
070539
Listprice:
18,50 €
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:43 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | car |
| Material | metal |
| Color | Imperial red |
| Packaging dimensions LxWxH | 157 x 72 x 80 mm |
| Weight | 179 g |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:43 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | car |
| Material | metal |
| Color | Imperial red |
| Packaging dimensions LxWxH | 157 x 72 x 80 mm |
| Weight | 179 g |