Mercedes-Benz 609 D KTW Maag
Product number:
700085
Listprice:
10,44 €
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Bundeswehr Rotes Kreuz |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | van |
| Collection | military |
| Material | plastic |
| Color | Natural |
| Packaging dimensions LxWxH | 65 x 36 x 29 mm |
| Weight | 17 g |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Bundeswehr Rotes Kreuz |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | van |
| Collection | military |
| Material | plastic |
| Color | Natural |
| Packaging dimensions LxWxH | 65 x 36 x 29 mm |
| Weight | 17 g |