Mercedes-Benz 300 CE
Product number:
100021
Listprice:
9,96 €
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Brabus |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | car |
| Material | plastic |
| Color | Black |
| Packaging dimensions LxWxH | 95 x 60 x 49 mm |
| Weight | 49 g |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Brabus |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | car |
| Material | plastic |
| Color | Black |
| Packaging dimensions LxWxH | 95 x 60 x 49 mm |
| Weight | 49 g |