Maybach 57
Product number:
101455
Listprice:
19,50 €
Fulfi ll a personal dream: the dream of owning the most expensive series luxury car in the world. With this elegant Maybach model, released in Herpa Private Collection quality and in a two-toned light and dark green color, you might even have some money left over!
| Manufacturer | Maybach |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | car |
| Material | plastic |
| Color | Bleed gold / brocade red |
| Packaging dimensions LxWxH | 95 x 50 x 63 mm |
| Weight | 47 g |
| Release Date | January/February 2003 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Fulfi ll a personal dream: the dream of owning the most expensive series luxury car in the world. With this elegant Maybach model, released in Herpa Private Collection quality and in a two-toned light and dark green color, you might even have some money left over!
| Manufacturer | Maybach |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | car |
| Material | plastic |
| Color | Bleed gold / brocade red |
| Packaging dimensions LxWxH | 95 x 50 x 63 mm |
| Weight | 47 g |
| Release Date | January/February 2003 |