MAN TGX XXL swap-body trailer truck “DB Schenker”
Product number:
311052
Listprice:
39,95 €
Loaded with two swap bodies equipped with authentically different sequential numbers, Herpa is realizing a current MAN TGX trailer truck with tandem trailer in DB Schenker design.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Schenker |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 95.6 g |
| Release Date | November/December 2019 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Loaded with two swap bodies equipped with authentically different sequential numbers, Herpa is realizing a current MAN TGX trailer truck with tandem trailer in DB Schenker design.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Schenker |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 95.6 g |
| Release Date | November/December 2019 |