MAN TGX XXL Stöffel-Liner truck semitrailer "Deuka"
Product number:
307901
Listprice:
39,95 €
Deutsche Tiernahrung Cremer is based in Düsseldorf. The striking yellow vehicles can be found state-wide just like this current MAN TGX XLX semitrailer.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Deuka |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Yellow |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 73.4 g |
| Release Date | September/October 2017 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Deutsche Tiernahrung Cremer is based in Düsseldorf. The striking yellow vehicles can be found state-wide just like this current MAN TGX XLX semitrailer.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Deuka |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Yellow |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 73.4 g |
| Release Date | September/October 2017 |