MAN TGX XXL silo semitrailer "NTM" (NL)
Product number:
305471
Listprice:
34,50 €
The headquarters of the forwarder NTM, specializing in transporting silo goods is near Zwolle, close to the border to Germany. The entire MAN fleet consists of 120 vehicles, all of them Euro 6 rigid tractors.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | NTM Niederlande |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Blue White |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 88.7 g |
| Release Date | January/February 2016 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The headquarters of the forwarder NTM, specializing in transporting silo goods is near Zwolle, close to the border to Germany. The entire MAN fleet consists of 120 vehicles, all of them Euro 6 rigid tractors.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | NTM Niederlande |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Blue White |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 88.7 g |
| Release Date | January/February 2016 |