MAN TGX XXL rigid tractor
Product number:
154086
Listprice:
11,50 €
For all remodellers and friends of civilian, plain models, the new MAN TGX with the XXL cabin is now also released in blue.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | tractor (single) |
| Material | plastic |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 76 x 36 mm |
| Weight | 33.9 g |
| Release Date | January/February 2008 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
For all remodellers and friends of civilian, plain models, the new MAN TGX with the XXL cabin is now also released in blue.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | tractor (single) |
| Material | plastic |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 76 x 36 mm |
| Weight | 33.9 g |
| Release Date | January/February 2008 |