MAN TGX XXL refrigerated box semitrailer "Trio-Trans"
Product number:
121705
Listprice:
59,95 €
This tractor was already released as solo model for Herpa Cars Club members. Now the companyalso had the trailer designed, which is why the entire tractor-trailer combination is once again released as model Highlight.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Trio-Trans |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 76 mm |
| Weight | 256.6 g |
| Release Date | September/October 2016 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
This tractor was already released as solo model for Herpa Cars Club members. Now the companyalso had the trailer designed, which is why the entire tractor-trailer combination is once again released as model Highlight.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Trio-Trans |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 76 mm |
| Weight | 256.6 g |
| Release Date | September/October 2016 |