MAN TGX XXL refrigerated box semitrailer "Kamphuis" (NL)
Product number:
311311
Listprice:
39,95 €
Kamphuis from Barneveld in the Netherlands operates its vehicles throughout Europe. The latest MAN TGX XXL is imprinted with many details, and comes in a unique edition.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Kamphuis |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Blue White |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 94.5 g |
| Release Date | January/February 2020 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Kamphuis from Barneveld in the Netherlands operates its vehicles throughout Europe. The latest MAN TGX XXL is imprinted with many details, and comes in a unique edition.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Kamphuis |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Blue White |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 94.5 g |
| Release Date | January/February 2020 |