MAN TGX XXL low boy semitrailer with Goldhofer THP-SL, 4 axle "Bohnet"
Product number:
302821
Listprice:
45,00 €
The one-time edition model of the forwarder Bohnet from Kirchdorf, Southern Germany, is released with a ballast platform and 14 trailed Goldhofer THP-SL center lines and telescopic low-loader trailer.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Bohnet |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | heavy duty |
| Material | plastic |
| Color | Yellow |
| Packaging dimensions LxWxH | 480 x 120 x 76 mm |
| Weight | 223.7 g |
| Release Date | November/December 2013 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The one-time edition model of the forwarder Bohnet from Kirchdorf, Southern Germany, is released with a ballast platform and 14 trailed Goldhofer THP-SL center lines and telescopic low-loader trailer.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Bohnet |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | heavy duty |
| Material | plastic |
| Color | Yellow |
| Packaging dimensions LxWxH | 480 x 120 x 76 mm |
| Weight | 223.7 g |
| Release Date | November/December 2013 |