MAN TGX XXL low boy semitrailer "Rachbauer Special" (A)
Product number:
158145
Listprice:
32,50 €
The special forwarder from Salzburg has specialized in abnormal loads. We release the current MAN TGX heavy load tractor with 5-axle semi-lowboy.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Rachbauer |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | heavy duty |
| Material | plastic |
| Color | White-red |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 90 g |
| Release Date | January/February 2011 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The special forwarder from Salzburg has specialized in abnormal loads. We release the current MAN TGX heavy load tractor with 5-axle semi-lowboy.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Rachbauer |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | heavy duty |
| Material | plastic |
| Color | White-red |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 90 g |
| Release Date | January/February 2011 |