MAN TGX XXL low boy semitrailer "Circus Krone"
Product number:
304030
Listprice:
32,50 €
Circus Krone pulls a three-axle semi-flat bed on which equipment and wagons are loaded with a three-axle MAN TGX XXL rigid tractor. Herpa realized this model as one-time edition.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Circus Krone |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | White-red |
| Packaging dimensions LxWxH | 310 x 76 x 36 mm |
| Weight | 100 g |
| Release Date | November/December 2014 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Circus Krone pulls a three-axle semi-flat bed on which equipment and wagons are loaded with a three-axle MAN TGX XXL rigid tractor. Herpa realized this model as one-time edition.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Circus Krone |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | White-red |
| Packaging dimensions LxWxH | 310 x 76 x 36 mm |
| Weight | 100 g |
| Release Date | November/December 2014 |