MAN TGX XXL low-boy semitrailer "Affolter" (CH)
Product number:
159128
Listprice:
39,50 €
New type! Fitted with new, continuous fenders, the current MAN TGX XXL heavy truck with a Pendel-X low-box trailer and interdolly is released in the design of the Swiss heavy load specialist.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Affolter |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | heavy duty |
| Material | plastic |
| Color | Gray |
| Packaging dimensions LxWxH | 380 x 76 x 36 mm |
| Weight | 105 g |
| Release Date | November/December 2011 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
New type! Fitted with new, continuous fenders, the current MAN TGX XXL heavy truck with a Pendel-X low-box trailer and interdolly is released in the design of the Swiss heavy load specialist.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Affolter |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | heavy duty |
| Material | plastic |
| Color | Gray |
| Packaging dimensions LxWxH | 380 x 76 x 36 mm |
| Weight | 105 g |
| Release Date | November/December 2011 |