MAN TGX XXL heavy duty semitrailer "W. Mayer Zweibrücken"
Product number:
155465
Listprice:
32,50 €
The heavy-duty forwarding company W. Mayer is based Zweibrücken, Rheinland-Pfalz. Herpa has picked an MAN TGX heavy duty semitrailer for this H0 model.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | W. Mayer Zweibrücken |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | special vehicles |
| Collection | heavy duty |
| Material | plastic |
| Color | Green |
| Packaging dimensions LxWxH | 310 x 76 x 36 mm |
| Weight | 139 g |
| Release Date | January/February 2009 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The heavy-duty forwarding company W. Mayer is based Zweibrücken, Rheinland-Pfalz. Herpa has picked an MAN TGX heavy duty semitrailer for this H0 model.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | W. Mayer Zweibrücken |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | special vehicles |
| Collection | heavy duty |
| Material | plastic |
| Color | Green |
| Packaging dimensions LxWxH | 310 x 76 x 36 mm |
| Weight | 139 g |
| Release Date | January/February 2009 |