MAN TGX XXL Euro 6c tractor with ballast flatbed Circus Krone
Product number:
313681
Listprice:
21,95 €
Also new at Circus Krone is this MAN TGX XXL tractor with a ballast flatbed. Cab, sun shade, as well as the flatbed are printed with the Circus Krone logo.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | tractor (single) |
| Material | plastic |
| Color | white |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 76 x 36 mm |
| Weight | 42.4 g |
| Release Date | July/August 2021 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Also new at Circus Krone is this MAN TGX XXL tractor with a ballast flatbed. Cab, sun shade, as well as the flatbed are printed with the Circus Krone logo.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | tractor (single) |
| Material | plastic |
| Color | white |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 76 x 36 mm |
| Weight | 42.4 g |
| Release Date | July/August 2021 |