MAN TGX XXL Euro 6c silo semitrailer "Silo Melmer/ Kletterstadl"(A)
Product number:
310574
Listprice:
39,95 €
The series of miniature models based on the Silo Melmer vehicles is continued by a current MAN TGX with light box and silo trailer.The model is released in a unique edition.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Silo Melmer |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 83 g |
| Release Date | July/August 2019 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The series of miniature models based on the Silo Melmer vehicles is continued by a current MAN TGX with light box and silo trailer.The model is released in a unique edition.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Silo Melmer |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 83 g |
| Release Date | July/August 2019 |