MAN TGX XXL Euro 6 curtain canvas semitrailer "Suerkemper"
Product number:
301879
Listprice:
27,50 €
The forwarder Suerkemper from Kolbermoor near Rosenheim is specializing in transports between Southern Germany and the Ruhr as well as to Northern Italy. The MAN TGX Euro 6 rigid tractor of the model is already equipped with the new fender.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Suerkemper |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Green red |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 87.1 g |
| Release Date | January/February 2013 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The forwarder Suerkemper from Kolbermoor near Rosenheim is specializing in transports between Southern Germany and the Ruhr as well as to Northern Italy. The MAN TGX Euro 6 rigid tractor of the model is already equipped with the new fender.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Suerkemper |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Green red |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 87.1 g |
| Release Date | January/February 2013 |