MAN TGX XXL Euro 6 6x4 ballast trailer "Wasel Krane"
Product number:
305396
Listprice:
42,50 €
To enhance the transport of the Liebherr caterpillar crane Herpa also realized the new ballast trailer in the design of Wasel Krane.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Wasel Krane |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | heavy duty |
| Material | plastic |
| Color | Traffic white |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 83.6 g |
| Release Date | November/December 2015 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
To enhance the transport of the Liebherr caterpillar crane Herpa also realized the new ballast trailer in the design of Wasel Krane.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Wasel Krane |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | heavy duty |
| Material | plastic |
| Color | Traffic white |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 83.6 g |
| Release Date | November/December 2015 |