MAN TGX XXL Euro 5 curtain tarp semitrailer "Rütgers"
Product number:
301701
Listprice:
27,50 €
The forwarder Rütgers from Stolberg near Aachen will henceforth operate the MAN TGX XXL as Euro 5 variant with curtain-canvas trailer. The rigid tractor is already equipped with the new radiator grill.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Rütgers |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Green yellow |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 88.7 g |
| Release Date | January/February 2013 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The forwarder Rütgers from Stolberg near Aachen will henceforth operate the MAN TGX XXL as Euro 5 variant with curtain-canvas trailer. The rigid tractor is already equipped with the new radiator grill.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Rütgers |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Green yellow |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 88.7 g |
| Release Date | January/February 2013 |