MAN TGX XXL curtain tarp semitrailer "Quehenberger Logistics"
Product number:
065986
Listprice:
16,50 €
For fans of the small 1/160 scale truck miniature models, an MAN semitrailer based on the Austrian forwarderQuehenberger is released. The model features the original’s prints and is released as one-time edition.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:160 |
| Operator | Quehenberger |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Red |
| Packaging dimensions LxWxH | 110 x 38 x 25 mm |
| Weight | 27 g |
| Release Date | May/June 2012 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
For fans of the small 1/160 scale truck miniature models, an MAN semitrailer based on the Austrian forwarderQuehenberger is released. The model features the original’s prints and is released as one-time edition.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:160 |
| Operator | Quehenberger |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Red |
| Packaging dimensions LxWxH | 110 x 38 x 25 mm |
| Weight | 27 g |
| Release Date | May/June 2012 |