MAN TGX XXL curtain canvas semitrailer "Wandt / TU Braunschweig"
Product number:
307925
Listprice:
37,95 €
With an advertisement for the TU Braunschweig a brand-newsemitrailer with MAN TGX XXL cab is operated by the Braunschweig-based forwarder Wandt which Herpa released promptly as one-time Edition.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Wandt |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Green white |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 88.8 g |
| Release Date | November/December 2017 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
With an advertisement for the TU Braunschweig a brand-newsemitrailer with MAN TGX XXL cab is operated by the Braunschweig-based forwarder Wandt which Herpa released promptly as one-time Edition.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Wandt |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Green white |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 88.8 g |
| Release Date | November/December 2017 |