MAN TGX XXL curtain canvas semitrailer "Wandt"
Product number:
065856
Listprice:
16,50 €
The forwarder Wandt from Braunschweig is increasingly using tractors made by MAN. Herpa realized the new MAN TGX XXL with curtain canvas trailer.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:160 |
| Operator | Wandt |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | White / green |
| Packaging dimensions LxWxH | 110 x 38 x 25 mm |
| Weight | 27 g |
| Release Date | March/April 2011 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The forwarder Wandt from Braunschweig is increasingly using tractors made by MAN. Herpa realized the new MAN TGX XXL with curtain canvas trailer.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:160 |
| Operator | Wandt |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | White / green |
| Packaging dimensions LxWxH | 110 x 38 x 25 mm |
| Weight | 27 g |
| Release Date | March/April 2011 |