MAN TGX XXL curtain canvas semitrailer "Seifert"
Product number:
066426
Listprice:
22,95 €
Every day, more than 240 own and 270 additional vehicles featuring the design of the Seifert Logistics Group are operated Europe-wide.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:160 |
| Operator | Seifert |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Anthracite gray |
| Packaging dimensions LxWxH | 11 x 38 x 25 mm |
| Weight | 28.6 g |
| Release Date | January/February 2016 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Every day, more than 240 own and 270 additional vehicles featuring the design of the Seifert Logistics Group are operated Europe-wide.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:160 |
| Operator | Seifert |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Anthracite gray |
| Packaging dimensions LxWxH | 11 x 38 x 25 mm |
| Weight | 28.6 g |
| Release Date | January/February 2016 |