MAN TGX XXL curtain canvas semitrailer "Petschl" (A)
Product number:
066235
Listprice:
22,95 €
The Austrian transport company Petsch operates the original of this MAN semitrailer with curtain canvas trailer.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:160 |
| Operator | Petschl |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Dark green and |
| Packaging dimensions LxWxH | 110 x 28 x 25 mm |
| Weight | 28.3 g |
| Release Date | May/June 2014 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The Austrian transport company Petsch operates the original of this MAN semitrailer with curtain canvas trailer.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:160 |
| Operator | Petschl |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Dark green and |
| Packaging dimensions LxWxH | 110 x 28 x 25 mm |
| Weight | 28.3 g |
| Release Date | May/June 2014 |