MAN TGX XXL container semitrailer "BEACON"
Product number:
066839
Listprice:
24,95 €
To serve the N-segment again, a blue MAN TGX appears as a container semitrailer with a 40ft container in the BEACON outfit. BEACON is now part of the large CAI International Group.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:160 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Material | plastic |
| Color | blue, brown |
| Packaging dimensions LxWxH | 110 x 38 x 25 mm |
| Weight | 20 g |
| Release Date | September/October 2023 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
To serve the N-segment again, a blue MAN TGX appears as a container semitrailer with a 40ft container in the BEACON outfit. BEACON is now part of the large CAI International Group.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:160 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Material | plastic |
| Color | blue, brown |
| Packaging dimensions LxWxH | 110 x 38 x 25 mm |
| Weight | 20 g |
| Release Date | September/October 2023 |