MAN TGX XXL 6x4 Euro 5 low boy semitrailer "DB Schenker"
Product number:
308038
Listprice:
39,95 €
DB Schenker operates this MAN TGX XXL 6x4 with semi-flatbed trailer for extra wide Transports.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | DB Schenker |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 71.9 g |
| Release Date | March/April 2018 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
DB Schenker operates this MAN TGX XXL 6x4 with semi-flatbed trailer for extra wide Transports.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | DB Schenker |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 71.9 g |
| Release Date | March/April 2018 |